Fracture Splitting technology

 

 

عناوین برخی از تولیدات شرکت رزمیاران

products

process

 

Production equipment & engineering ability:

SIR co. has 4 production lines, including 3 machining lines consist of general and special machines, and one automated production line imported from Germany, for con.rod mass production, including special machines. with annual production 3,000,000 pieces, Also there are 3 assembly lines for piston and con.rod, and an equipped manufacturing workshop.  

SIR co. owned an excellent team of production and research specialist and a full set of sophisticated production and testing equipment. our engineering team and manufacturing workshop, have the ability to design and manufacture special machines, fixtures and control equipment needed in the production lines

 

Our machines :

CNC vertical machining center - VMC850

CNC vertical machining center - MCV1000

CNC Milling Machine - Bridgeport Interact 4 

NC Milling Machine

Manual Milling

Jig Boring Machine

CNC Turning Center - DX200

Manual Turning

Vertical Broaching Machine 10 ton

Automatic Vertical Broaching Machine 40 ton

Automatic Vertical Honing Machine

Manual Horizontal Honing Machine

Automatic Double Disc Grinding Machine – D30

Automatic Double Disc Grinding Machine – D42 

Centerless Grinding Machine

Surface Grinding Machine

Tool Grinding Machine (Tool Sharpening)

Precision Grinding Machine (External & Internal)

Oil Stone Super-Finishing Machine – (External) D35

Special  Drilling Machine – Single Unit type

Special  Drilling Machine – Index type

Special  Drilling & Boring Machine – Transfer type

Manual Vertical Drill

Automatic Washing Machine

Laser Marking Machine

Connecting Rod Cracking Machine

Hydraulic Metal Sawing Machine

 


 
   

 

Our machines :
 
CNC vertical machining center - VMC850
CNC vertical machining center - MCV1000
CNC Milling Machine - Bridgeport Interact 4 
NC Milling Machine
Manual Milling
Jig Boring Machine
CNC Turning Center - DX200
Manual Turning
Vertical Broaching Machine 10 ton
Automatic Vertical Broaching Machine 40 ton
Automatic Vertical Honing Machine
Manual Horizontal Honing Machine
Automatic Double Disc Grinding Machine – D30
Automatic Double Disc Grinding Machine – D42 
Centerless Grinding Machine
Surface Grinding Machine
Tool Grinding Machine (Tool Sharpening)
Precision Grinding Machine (External & Internal)
Oil Stone Super-Finishing Machine – (External) D35
Special  Drilling Machine – Single Unit type
Special  Drilling Machine – Index type
Special  Drilling & Boring Machine – Transfer type
Manual Vertical Drill
Automatic Washing Machine
Laser Marking Machine
Connecting Rod Cracking Machine
Hydraulic Metal Sawing Machine
 

معرفی موتور ملی

معرفی موتور ملی "تنفس طبیعی"         لینک دانلود 

 
    

جوشکاری

 
جوشکاری یک فرایند ذوبی است که سطوح دو قطعه را یکی می سازد و یک روش دقیق قابل اطمینان ، دارای صرفه اقتصادی و گرانبها برای اتصال قطعات می باشد . هیچ روش دیگری به وسیله تولید کنندگان و سازندگان قطعات به این وسعت و کارایی برای اتصال فلزات و الیاژهای آن ها با ایجاد ارزش افزوده استفاده نمی شود . اغلب اشیاء در جامعه مدرن امروزی مانند ساختمان ها و پل ها ، ماشین ها ، کامپیوتر و وسایل پزشکی بدون استفاده از جوشکاری قابل تولید نمی باشد .
 در تهیه این تحلیل بیش از ۲۵ مدیر و متخصص از بخش های مختلف جامعه جوشکاری آمریکا در مؤسسه ملی استاندارد و تکنولوژی Gaithersburg مریلند در رابطه با آینده صنعت جوشکاری به بحث و تبادل نظر پرداختند . هدف از این گردهمایی، بررسی آینده صنعت جوش و نیاز های تولید و پخش در سال ۲۰۲۰ بود. این افراد یک چشم انداز بیست ساله برای صنعت شان و راهکار برای رسیدن به ان را ترسیم کرده اند که خلاصه ای از آن را یه پیوست می خوانید…
 
مسائل عمده ای که باید صنعت جوشکاری تا سال ۲۰۲۰ آن ها را حل کند :
 
- جوشکاری باید با چرخه تولید ادغام شود و اثرات موضعی را که سدی برای یک خط تولید هماهنگ در یک کارخانه هست را حل کند .
 
- آموزش جوشکاران و متخصصان جوش باید فراگیر و علمی باشد .
 
- محیط کاری جوشکاران باید جذاب تر باشد .
 
- تصویر به جای مانده از جوش به عنوان ضعیف ترین اتصال در چرخه تولید باید حذف شود .
 
- توسعه مواد جدید باید در رابطه با توسعه قابلیت جوشکاری ان ها باشد .
 
این تحلیل یک قدم اساسی برای آشنایی با نیاز های آینده این صنعت و ساختار اینده آن می باشد .
 
جوشکاری باید با کلیه فرایند های تولید بهتر ادغام شود
 
اگر جوشکاری به صورت بهتری با چرخه تولید ادغام شود می تواند به عنوان بسیار تأثیر گذار روی چرخه قیمت کیفیت و قابلیت اطمینان کالاهای تولیدی باشد . تعدادی راه وجود دارد که می تواند در این مورد به نقش جوشکاری در آینده کمک کند . استفاده از فناوری اطلاعات می تواند به توسعه کارخانه های تولیدی مجازی که در ان تکنولوژی طراحی ، ساخت و بازرسی در یک جا جمع شده اند و مشخص می شود که در کجا ها به جوشکاری نیاز داریم . یک تحقیق هوشمندانه روی کالا های اساسی و ارتباط بین صنعت جوش و مصرف کنندگان ان می تواند یک روش موثر برای بی رقیب کردن جوشکاری می باشد . به علاوه تقسیم کردن اطلاعات فرایند های جوشکاری با صنعت می تواند پیشرفت این صنعت را در صنایع تولیدی اطمینان بخشد .
 
نیروی انسانی بسیار مهم می باشد
 
مهندسانی که در زمیته جوشکاری فعالیت دارند در زمینه های کاری زیادی و به ندرت در جوشکاری اموزش دیده اند . کارگرانی که عملیات جوشکاری واقعی را انجام می دهند مهارت های خود را فقط از طریق کارشان و در بعضی موارد از طریق اموزش های سطحی جوشکاری بدست اورده اند .
 
با تصویر حال حاضر جوشکاری که فرایند های حال حاضر جوشکاری که هنوز اتوماتیک نشده اند ، درصد کارگرانی که می توانند عملیات جوشکاری را انجام دهند و در صنایع تولیدی کار می کنند رو به کاهش است . هر چند مطابق بقیه زمینه ها به افراد با استعداد نیاز مبرم وجود دارد و تولید کنندگان می خواهند افراد را در صنعت جوشکاری جذب کرده تا محصولات و قابلیت تولیدشان را بالا ببرند . صنعت در زمینه سرمایه گذاری افراد تحصیل کرده برای افرادی که به جوشکاری ، متالورژی و صنایع مربوطه علاقه مندند انجام داده است که هر گونه سرمایه گذاری در اموزش در کلیه سطوح بازدهی خیلی زیاد ان خواهد شد .
 
توسعه کیفیت و قابلیت اطمینان اتصالات جوش
 
این یک کار عملی است و صنعت باید یاد بگیرد چگونه یک جوش بدون عیب را ایجاد کند که به نتایج مطلوب طراحی دست یابد .
 
جوشکاری باید در ذهن صنعت از یک هنر به یک علم تبدیل شود
 
این یک ذهنیت است و چندین بار در این تحلیل درباره ان بحث خواهد شد . همچنین نیاز است که مهندسان ساخت و تولید در رابطه با استفاده و کنترل فرایند جوشکاری اموزش یابند تا نتایج کار ان ها بهتر شود .
 
مواد مهندسی آینده باید با قابلیت جوشکاری بهتری طراحی شود
 
برای انکه جوشکاری یک قسمت از فرایند تولید باشد این امر لازم است که مواد دارای قابلیت جوشکاری بهتری می باشد . همچنین ان ها باید با راندمان انرژی بهتر و بی خطر باشد . صنایع امریکا پیشرفت های تکنولوزی بیشتری که جوشکاری را در قسمتی از فرایند های تولید قرار دهد خواهد کرد .
 
افزایش رقابت در فروش محصولات
 
این امر هم اکنون شرکت های امریکایی را تحت فشار قرار داده است تا روش های تولید و پخش جدید مشتری ها ی زیادی را جذب کند فروشگاه های زیادی در حال توسعه برای بهره برداری از صنعت جوشکاری اگر این یک نیاز اجتماعی باشد هستند .
 
این تحلیل یک چشم انداز بیست ساله برای صنعت جوش تا سال ۲۰۲۰ می باشد . همچنین اولین قدم در این راستا با بخش انرژی اداره تکنولوژی صنعتی امریکا برای توسعه راندمان جوشکاری ، بهبود اثرات محیطی ، کیفیت و قابلیت تولید برداشته شده است . قدم بعدی ترسیم یک راه تکنولوژیکی برای صنایع برای رسیدن به این چشم انداز می باشد .
 
هدف های این چشم انداز بسیار جاه طلبانه هست و سد های زیادی برای برداشته شدن وجود دارد . ولی انتظار می رود با رسیدن به این اهداف صنعت جوش امریکا در قرن اینده می تواند جایگاه ویژه ای در جهان داشته باشد . این تحلیل یک پاسخ صنعتی به مباحثاتی است که در مورد اینده صنعت جوشکاری انجام می پذیرد .
 
هدف های استراتژیک
 
قیمت / نرخ تولید/ بازار فروش / کاربردها
 
انتخاب راهنمای فرایند بهتر و استفاده از اتوماسیون و رباتهای بیشتر در خط تولید و کاهش نرخ تولید قطعات خراب باعث کاهش قیمت جوشکاری تا یک سوم می شود و استفاده از جوشکاری را تا ۲۵ در صد افزایش می دهد .
 
تکنولوژی فرایند
 
افزایش ارتباط جوشکاری با دیگر فرایندهای ساخت و تولید سبب بالا رفتن استفاده از جوشکاری در ساخت و تولید شده است .
 
تکنولوژی مواد
 
گسترش تکنولوژی جوشکاری به همراه گسترش تکنولوژی علم مدرن سبب بوجود امدن روشهای ساخت عملی برای همه کاربردهای مهندسی شده است .
 
تکنولوژی کیفیت
 
با استفاده از مدل سازی و توسعه رویه ها و تکنولوژی تست های غیر مخرب اطمینان پیدا کنیم که جوشکاری به عنوان بخشی ازSix sigma quality باشد.
 
آموزش و تعلیم
 
بهبود یافتن دانش اولیه افرادی که ذر صنعت جوشکاری استخدام میشوند ، در هر مرتبه ای ، انها در تصمیم گیریهلیی که سبب انتخاب بهترین تکنولوژی برای هر کاربرد می شود ، توانا می سازد .
 
انرژی و محیط
 
کاهش مصرف انرژی تا ۵۰ درصد از طریق بهبود نرخ تولید با کاهش مقدار پیش گرم و پس گرم در فرایند و استفاده از فرایند های جوشکاری با گرمای ورودی کمتر و پرهیز از بیش از حد جوش دادن ، ممکن می باشد .

 

تولید به روش متالـوژی پودر

 

 

متالوژی پودر

با آنکه از نظر تاریخی ، متالوژی پودر از قدیمی‌ترین روشهای شکل دادن فلزات می‌باشد، اما تولید در مقیاس تجارتی با این روش ، از جدیدترین راههای تولید قطعات فلزی است. در دوران باستان ، از روشهای متالوژی پودر برای شکل دادن فلزاتی با نقطه ذوب بالاتر از آنچه در آن زمان می‌توانستند بوجود آورند، استفاده می‌کردند. اولین بار در اوایل قرن نوزدهم بود که پودر فلزات با روشی مشابه آنچه امروزه بکار می‌رود، با متراکم نمودن به‌صورت یکپارچه در آورده شد.

متالوژی پودر (متالوژی گرد) ، فرآیند قالب‌گیری قطعات فلزی از پودر در فلز (یا مخلوط پودر فلزات) توسط اعمال فشارهای بالا می‌باشد. پس از عمل فشردن و تراکم پودرهای فلزی ، عمل تف جوشی (سینتر کردن) در دمای بالا در یک اتمسفر کنترل شده ( گاز هیدروژن ، ازت ، هلیم ) انجام می‌گیرد که در آن ، فلز متراکم ، جوش خورده ، به‌صورت ساختمان همگن محکمی پیوند می‌خورد.

از جمله قطعاتی که بوسیله متالوژی پودر تولید می‌شوند، می‌توان به ابزار برش ، قطعات اتومبیل و قطعاتی در وسایل خانگی نظیر ماشین لباسشویی ، کمپرسور یخچال و کولر ، تلویزیون ، ضبط وصوت و غیره اشاره نمود. امروزه موارد استمعال اصلی متالوژی پودر را به پنج قسمت تقسیم می‌کنند:

  • آلیاژ کردن فلزهای غیر قابل آلیاژ ، مثلا ساخت نقاط اتصال و جاروبک‌های موتور از پودرهای مس و گرافیت در صنعت برق
  • ترکیب کردن فلزها و غیر فلزها ، نظیر مواد اصطکاکی ساخته شده از مس ، آهن و آزبست
  • ترکیب کردن فلزهای دارای نقطه ذوب بالا با یکدیگر برای ریخته گری ، نظیر تنگستن ، تانتالیم و مولیبدن
  • ساخت قطعات فلزی با خواص عالی ، نظیر یاتاقانهای خود روانکار که به‌علت وجود شبکه ای از خلل و فرج پیوسته (توسط روغن پر شده در آنها) به خودی خود روغنکاری می‌شوند
  • تولید قطعات ظریف و دقیق ، نظیر بوش‌ها ، بادامک‌ها و چرخ دنده ها
  • Read more: تولید به روش متالـوژی پودر

    con.rod of paykan

    paykan